streda , 16 júna 2021
Home / SVET / Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba

Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba

17.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ruská väzenská služba oznámila, že opozičného lídra Alexeja Navaľného zatkli na moskovskom letisku po tom, ako sa v nedeľu do krajiny vrátil z Nemecka.

Väzenská služba uviedla, že ho zadržali pre viacnásobné porušenie pravidiel podmienečného odsúdenia a vo väzení bude, kým o jeho prípade nerozhodne súd.

Otrávenie na príkaz Kremľa

Navaľnyj strávil päť mesiacov v Nemecku, kde sa zotavoval po otrávení nervovoparalytickou látkou. Otrávenie podľa neho prikázal Kremeľ.

Ruská väzenská služba už skôr uviedla, že jeho pobyt v zahraničí je porušením podmienok odkladu trestu po odsúdení za spreneveru z roku 2014.

Stúpenci prišli na iné letisko

Pri nástupe do lietadla v Berlíne Navaľnyj v súvislosti s perspektívou zatknutia povedal: “Je to nemožné. Som nevinný človek.”

Navaľného stúpenci a žurnalisti v nedeľu prišli na moskovské letisko Vnukovo, kde malo lietadlo pristáť, ale spoj pristál na zhruba 40 kilometrov vzdialenom letisku Šeremetievo.

Viac k témam: ruská opozícia, zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kritik Kremľa Alexej Navaľnyj sa vrátil do Ruska, ihneď po prílete ho zatkla väzenská služba © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina pandemických obmedzení v Kalifornii končí, celoštátny núdzový stav zatiaľ ostáva

Pre obchody a prevádzky prestanú platiť kapacitné obmedzenia, skončia sa aj nariadenia o sociálnom odstupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *