nedeľa , 28 februára 2021
Home / SVET / Južné Tirolsko v Taliansku sa vzoprelo Rímu a odmieta uplatňovať čiastočný lockdown

Južné Tirolsko v Taliansku sa vzoprelo Rímu a odmieta uplatňovať čiastočný lockdown

17.1.2021 (Webnoviny.sk) – Taliansky autonómny región Južné Tirolsko, v ktorom žije nemecká menšina, ignoruje rozhodnutie Ríma o tom, že v oblasti sa od nedele má uplatňovať čiastočný lockdown. Guvernér Južného Tirolska Arno Kompatscher uviedol, že označenie regiónu za červenú zónu ho prekvapilo.

Na odpoveď Ríma nečaká

Podal preto sťažnosť ministrovi zdravotníctva a spor predložil technickému výboru v Ríme. Nečaká však na odpoveď a ponechal všetky obchody otvorené a reštauráciám dovolil obsluhovať hostí do 22:00.

“Nejde o politickú otázku, je to technická vec. Máme k dispozícii oveľa viac lôžok, vari sa toto nevzalo do úvahy,” vyjadril sa Kompatscher pre taliansku štátnu televíziu RAI.

Zarátali testy na protilátky

Zdravotnícki predstavitelia Južného Tirolska argumentujú, že štatisticky vysoké percento pozitívnych prípadov je výsledkom dodatočného skríningu pomocou testov na protilátky.

Technický výbor v Ríme pritom podľa nich nevzal do úvahy ani klesajúce tempo šírenia nákazy.

V Južnom Tirolsku, ktoré má 520-tisíc obyvateľov, bolo zistených takmer 33-tisíc prípadov infekcie koronavírusom a v súvislosti s ochorením COVID-19 zomrelo viac ako 800 ľudí.

Viac k témam: lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Južné Tirolsko v Taliansku sa vzoprelo Rímu a odmieta uplatňovať čiastočný lockdown © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemeckú ľavicovú antikapitalistickú stranu v jesenných voľbách povedie dvojica žien

Na sobotňajšom sneme strany Die Linke zvolili jej členovia za spolulíderky Janine Wisslerovú a Susanne Hennigovú-Wellsowovú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *