Home / SVET / Severná Kórea chce predísť vojne, uviedol zástupca OSN Jeffrey Feltman

Severná Kórea chce predísť vojne, uviedol zástupca OSN Jeffrey Feltman

NEW YORK 13. decembra (WebNoviny.sk) – Severná Kórea chce predísť vojne, uviedol námestník generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov (OSN) pre politické záležitosti Jeffrey Feltman. V rozhovore s novinármi objasnil, že spomínané stanovisko dostal od zástupcov Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) počas jeho nedávnej návštevy krajiny.

Odporúčame:
Vláda v Soule uvalila nové sankcie na Severnú Kóreu, reaguje na raketový test

Zástupca OSN takisto povedal, že viac ako 15 hodín diskutoval s tamojšími predstaviteľmi, ako sú minister zahraničných vecí Ri Yong-ho či jeho námestník Pak Myong Guk, o tom, ako zabrániť vojne. Politikom povedal, že by mali dať najavo vôľu vydať sa iným smerom, dospieť k dohode a začať hovoriť o možných diskusiách. Uviedol, že to bola jeho doteraz najdôležitejšia misia.

„Naozaj si vypočuli naše argumenty a diskutovali o nich. Neponúkli nám však zatiaľ žiadnu dohodu. Musia sa o tom porozprávať s ich vodcom a potom sa rozhodnú, čo ďalej. Súhlasili, že je dôležité predísť vojne,“ vyjadril sa Feltman. „Myslím, že sme nechali pootvorené dvere a dúfam, že teraz otvoria dvere dokorán k diskusii o riešení,“ dodal.

Americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson v utorok povedal, že USA sa chcú stretnúť s KĽDR, a to bez vopred daných podmienok. Vyhlásil, že nie je reálne očakávať, aby krajina, ktorá má jadrové zbrane, prišla k stolu pripravená ukončiť svoj jadrový program, do ktorého už investovala veľa finančných prostriedkov. Toto stanovisko podľa politika schválil aj americký prezident Donald Trump.

Viac k témam: Donald Trump, Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, OSN Organizácia spojených národov, Rex Tillerson, Severná Kórea, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea chce predísť vojne, uviedol zástupca OSN Jeffrey Feltman © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko a Poľsko sa chcú podieľať na obnove Ukrajiny, ministri rokovali aj o posilnení spolupráce vo V4

Juraj Blanár rokoval s poľským ministrom zahraničných vecí o posilnení spolupráce v rámci V4 a pomoci východnému susedovi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *