piatok , 22 januára 2021
Home / SVET / Pápeža Františka zaočkovali voči koronavírusu, použili vakcínu od Pfizeru

Pápeža Františka zaočkovali voči koronavírusu, použili vakcínu od Pfizeru

14.1.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František dostal prvú dávku vakcíny proti koronavírusu. Vo štvrtok to potvrdil Vatikán. Z očkovania 84-ročnej hlavy katolíckej cirkvi nezverejnil žiadne fotografie.

Pápež sa zasadzuje za to, aby boli vakcíny dostupné pre všetkých. Podľa neho je to etické a je to nielen pre zdravie jednotlivca, ale pre “životy druhých”. Vatikán spustil svoj vakcinačný program tento týždeň. Používa pritom vakcínu od firiem Pfizer a BioNTech.

Viac o téme: Koronavírus

Keď v Taliansku vzrástol počet prípadov nákazy koronavírusom, pápež posilnil svoje opatrenia. Pápež, ktorému od mladosti chýba časť pľúc, napríklad požehnanie pri modlitbe Anjel Pána dáva z knižnice Apoštolského paláca a nie z okna nad Námestím svätého Petra, aby tak zabránil zhromažďovaniu sa ľudí.

Vo Vatikáne už potvrdili najmenej 27 prípadov nákazy koronavírusom. Patrí k nim aj klaster infekcií v radoch švajčiarskej gardy z jesene.

Viac k témam: Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápeža Františka zaočkovali voči koronavírusu, použili vakcínu od Pfizeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lídri EÚ sa chcú dohodnúť na type očkovacích preukazov, do niektorých krajín sa bez nich možno nedostanete

Prvým cieľom certifikátov bude ich využitie na medicínske účely.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *