sobota , 16 januára 2021
Home / SVET / Zomrel Sheldon Adelson, kasínový magnát a jeden z prvých podporovateľov Trumpa

Zomrel Sheldon Adelson, kasínový magnát a jeden z prvých podporovateľov Trumpa

12.1.2021 (Webnoviny.sk) – Kasínový magnát a jeden z hlavných donorov americkej Republikánskej strany Sheldon Adelson zomrel v utorok vo veku 87 rokov. Informoval o tom portál bbc.com.

Adelson patril v roku 2016 medzi prvých podporovateľov kandidatúry Donalda Trumpa v prezidentských voľbách a výrazne prispel na jeho kampaň. Vo vlaňajšom volebnom cykle spolu s manželkou Miriam republikánskym kandidátom podľa televízie Fox News daroval zhruba 430 miliónov USD.

Adelson bol predsedom predstavenstva a šéfom skupiny Las Vegas Sands, jednej z najväčších sietí kasín na svete. Vlastnil aj denník Las Vegas Review-Journal, ktorý po novembrových voľbách spochybnil Trumpove výroky o volebných podvodoch a v editoriáli ho vyzval na uznanie prehry.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Sheldon Adelson, kasínový magnát a jeden z prvých podporovateľov Trumpa © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívni muži v Kapitole mali v pláne zavraždiť zvolených predstaviteľov, uviedol to FBI

FBI vyšetruje, či niektorí výtržníci plánovali uniesť členov Kongresu a zadržiavať ich ako rukojemníkov. Sústreďuje sa pritom na mužov, ktorých bolo vidno s plastovými putami a slzným sprejom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *