streda , 27 januára 2021
Home / SLOVENSKO / Hlavné mesto sa pripravuje na sneženie, začalo solením lávok a preventívnym posypom ciest

Hlavné mesto sa pripravuje na sneženie, začalo solením lávok a preventívnym posypom ciest

12.1.2021 (Webnoviny.sk) – Bratislava začala z dôvodu avizovaného sneženia so zimnou údržbou. Informovala o tom hovorkyňa hlavného mesta Katarína Rajčanová.

“Vzhľadom na predpoveď počasia, ktorá predpokladá sneženie v podvečerných hodinách, informujeme o pláne zásahu v rámci zimnej údržby. Aby sme zabezpečili zjazdnosť ciest a chodníkov, už sme začali s terénnymi prípravami na zásah,” uviedla hovorkyňa a dodala, že v utorok dopoludnia mesto začalo so solením lávok a preventívnym posypom komunikácií, najmä v kopcovitých oblastiach, čím chce predísť zľadovateniu chodníkov a ciest.

“Ďalšiu fázu posypu predpokladáme v podvečer, podľa počasia pôjde o celomestský posyp komunikácií v kombinácii so zimnou údržbou chodníkov. Frekventované chodníky budú odhŕňané každých 12 hodín, ostatné chodníky budú ošetrené najneskôr do 24 hodín od ukončenia sneženia,” vysvetlila hovorkyňa s tým, že v prípade výdatného sneženia sa bude pluhovať do odvolania, resp. podľa potreby.

Ďalšie výjazdy sypačov budú vykonané na základe pokynov a zistení dispečingu. “V stredu v skorých ranných hodinách je pripravený opätovný posyp lávok a tiež lokálny likvidačný posyp s dôrazom na kopcovité oblasti mesta. Prioritou zimnej údržby nie je ani nemôže byť suchý povrch, ale udržiavanie zjazdnosti ciest, schodnosti chodníkov a čo najrýchlejšie odhrnutie chodníkov po ukončení sneženia,” uzavrela.

Viac k témam: posypová soľ, zimná údržba ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavné mesto sa pripravuje na sneženie, začalo solením lávok a preventívnym posypom ciest © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nenávisť spôsobuje iba ďalšie utrpenie, zdôraznila prezidentka Zuzana Čaputová (foto)

Zuzana Čaputová si pamiatku obetí holokaustu uctila pri Pamätníku na Rybnom námestí v Bratislave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *