pondelok , 18 januára 2021
Home / EKONOMIKA / U. S. Steel Košice pretestoval viac ako tritisíc ľudí a neprestáva, časy odberov prispôsobil zmenám

U. S. Steel Košice pretestoval viac ako tritisíc ľudí a neprestáva, časy odberov prispôsobil zmenám

12.1.2021 (Webnoviny.sk) – V areáli spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) pretestovali od piatku do pondelka viac ako 3-tisíc ľudí, z čoho dve tretiny tvorili zamestnanci. Pozitívnych bolo celkovo 97 ľudí. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.

„Dnes sme v testovaní pokračovali od 6:30 a do 11:30 bolo otestovaných ďalších 157 ľudí, z toho piati boli pozitívni. Po dohode s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Košiciach sme sa rozhodli predĺžiť testovanie v podniku minimálne do konca tohto týždňa. Časy sme prispôsobili nástupom zmien v USSK,“ uviedol Bača.

Viac o téme: Koronavírus

Od utorka 12. januára testujú od 6:30 do 11:30 a následne od 13:30 do 18:30. „Vyzývame hlavne tých, zamestnancov a ich rodiny, ktorí musia cestovať do prevádzky, aby využili túto možnosť a aj to, že po niekoľkých dňoch sa opakovane pretestujú znova. To totiž podstatne zvyšuje mieru istoty o ich možnej negativite,“ dodal Bača.

Po testovacom víkende stúpol počet pozitívne testovaných v podniku na viac ako 220 zamestnancov, tí ostanú v karanténe a zároveň sa dajú pretestovať aj ich blízke kontakty, aby sa znížilo ďalšie šírenie nákazy.

Viac k témam: antigénové testy, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – U. S. Steel Košice pretestoval viac ako tritisíc ľudí a neprestáva, časy odberov prispôsobil zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zamestnávatelia budú testovať dobrovoľne a dostanú aj manuál, Sulík prezradil aj ďalšie detaily

Všetci spokojní nebudú, ale musíme pracovať s tým, čo máme, tvrdí minister hospodárstva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *