Home / SLOVENSKO / Kandidátka na post ústavného sudcu Laššáková prijíma rozhodnutie prezidenta Kisku s pokorou

Kandidátka na post ústavného sudcu Laššáková prijíma rozhodnutie prezidenta Kisku s pokorou

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Kandidátka na post ústavného sudcu, poslankyňa Jana Laššáková prijíma rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku vymenovať ju do funkcie s veľkou pokorou. „Konkrétne sa vyjadrím, až keď budem mať rozhodnutie o vymenovaní do funkcie sudkyne,“ uviedla ďalej v reakcii.

Laššáková zdôrazňuje, že vo svojej celej právnickej profesii prichádzala do styku s ústavou, s právnymi predpismi, na ústavnoprávnom výbore bola pri tvorbe zákonov a preto si myslí, že je pripravená zastávať funkciu. Do štvrtka sa zároveň vzdá poslaneckého mandátu.

Odporúčame:
Prezident Kiska podľa Madeja uznal svoju chybu, nový sudca Mamojka akceptuje jeho rozhodnutie

Jana Laššáková, Mojmír Mamojka a Miroslav Duriš budú novými sudcami Ústavného súdu SR. Prezident ich vymenuje tento týždeň vo štvrtok. Informoval o tom dnes prezident Andrej Kiska. Nových sudcov vymenuje po tom, čo ústavný súd 6. decembra rozhodol o sťažnosti piatich kandidátov, z ktorých si prezident odmietol vybrať.

Ústavný súd prikázal prezidentovi, aby vo veci konal a z parlamentom navrhnutých kandidátov vybral troch nových sudcov. Prezident Kiska doteraz odmietal vymenovať z kandidátov sudcov ÚS s odôvodnením, že vo svojej doterajšej praxi sa nevenovali ústavnému právu a ochrane ľudských práv a existujú závažné pochybnosti, či sú schopní zastávať funkciu ústavného sudcu.

Viac k témam: Andrej Kiska, Jana Laššáková, Miroslav Duriš, Mojmír Mamojka, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kandidátka na post ústavného sudcu Laššáková prijíma rozhodnutie prezidenta Kisku s pokorou © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ficov atentátnik Juraj Cintula putuje do väzby, sudca sa stotožnil s návrhom prokurátorky (video+foto)

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu neprijal písomný sľub obvineného.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *