Home / šport / Tenis / Tenisti prišli vlani o niektoré štedro dotované turnaje. Komu sa podarilo zarobiť najviac?

3.1.2021 (Webnoviny.sk) – Uplynulá tenisová sezóna bola pre pandémiu koronavírusu výrazne kratšia než tie predchádzajúce. Tenisti boli v období od marca do augusta prakticky bez šance zahrať si na tradičných a štedro dotovaných turnajoch.

Tí najlepší však napriek tomu dokázali vďaka počínaniu na kurtoch zarobiť sympatické sumy.

Keninovej pribudla pekná suma

Ako referuje web tenisportal.cz, medzi ženami vyniesli výsledky vo dvojhre najvyššiu čiastku Američanke s ruskými koreňmi Sofii Keninovej.

Dvadsaťdvaročnej rodáčke z Moskvy, ktorá triumfovala na Australian Open v Melbourne a na parížskom Roland Garros postúpila do finále, pribudlo na konto 4 302 970 dolárov.

Na pomyselnom „stupni víťazov“ sa umiestnili víťazky ďalších dvoch vlaňajších grandslamových turnajov – Japonka Naomi Osaková, ktorá vyhrala US Open, s celkovým minuloročným zárobkom 3 352 755 dolárov, a šampiónka Roland Garros Poľka Iga Swiateková so sumou 2 179 271 dolárov.

V najlepšej desiatke sa na 7. priečke umiestnila Češka Petra Kvitová, ktorá zarobila 1 505 967 dolárov.

Najviac si ukrojil Djokovič

Medzi mužmi si vďaka čiastke 6 435 158 dolárov „ukrojil najväčší kus koláča“ Srb Novak Djokovič, víťaz Australian Open a finalista Roland Garros.

Hranicu šiestich miliónov prekonal aj Rakúšan Dominic Thiem (6 024 876), ktorý v Melbourne podľahol Djokovičovi, no ovládol US Open a na koncoročnom majstrovskom turnaji ATP Finals v Londýne nestačil na Rusa Daniila Medvedeva.

Ten so zarobenou sumou 3 607 670 dolárov skončil medzi mužmi štvrtý za tretím Španielom Rafaelom Nadalom (3 856 127).

Viac k témam: ATP World Tour, WTA Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Tenisti prišli vlani o niektoré štedro dotované turnaje. Komu sa podarilo zarobiť najviac? © SITA Všetky práva vyhradené.