Home / SLOVENSKO / Silný vietor vyvracal stromy, najväčšie problémy narobil v Žilinskom kraji

Silný vietor vyvracal stromy, najväčšie problémy narobil v Žilinskom kraji

BRATISLAVA 12. decembra (WebNoviny.sk) – Pre silný vietor za posledných 24 hodín pomáhalo v teréne viac ako 570 hasičov pri vyše 160 udalostiach.

Najčastejšie bola ich pomoc potrebná v Žilinskom kraji, kde pri 64 udalostiach rôzneho charakteru zasahovalo až 233 hasičov. V Trnavskom kraji malo 127 hasičov 34 výjazdov, v Trenčianskom kraji bolo 73 príslušníkov vyslaných k 24 prípadom a v Bratislavskom kraji zasahovalo 67 hasičov pri 19 udalostiach.

Odporúčame:
Tisícky odberateľov na Orave a v Liptove sú bez elektrickej energie

Ako agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z HaZZ, v Nitrianskom, Prešovskom, Banskobystrickom a Košickom kraji bola situácia o niečo pokojnejšia. Hasiči zasahovali najčastejšie pri odstraňovaní popadaných stromov, ktoré v mnohých prípadoch zatarasili cesty, či spadli na drôty elektrického vedenia a pretrhli ich.

Na niektorých miestach bolo potrebné odstrániť spadnuté stromy zo zaparkovaných vozidiel. Silný vietor uvoľnil aj niekoľko plechových striech, ktoré ohrozovali okolie.

Viac k témam: hasiči, počasie, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Silný vietor vyvracal stromy, najväčšie problémy narobil v Žilinskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *