pondelok , 18 januára 2021
Home / SLOVENSKO / Mesto Sliač vybuduje cyklotrasu do obcí Sielnica a Kováčová za 261-tisíc eur

Mesto Sliač vybuduje cyklotrasu do obcí Sielnica a Kováčová za 261-tisíc eur

5.12.2020 (Webnoviny.sk) – Kúpeľné mesto Sliač v novembri podpísalo zmluvu s vysúťaženým dodávateľom na vybudovanie cyklotrasy do obcí Sielnica a Kováčová (okr. Zvolen).

Zo zverejnených súťažných podkladov verejného obstarávania vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) vyplýva, že konečná zmluva za realizáciu bude 261 366,65 eura, čo je o 74-tisíc menej ako predpokladaná suma zadaná vo verejnom obstarávaní.

Zákazku získala košická Eurovia

Novú cyklotrasu bude samospráva financovať nenávratným finančným príspevkom z eurofondov a päť percent bude tvoriť spolufinancovanie mesta.

Zákazku spomedzi 17 uchádzačov získala košická spoločnosť Eurovia SK, a.s., ktorá má podľa zmluvy práce zrealizovať do júla budúceho roka.

„Mesto by chcelo, aby stavba bola dokončená podľa možnosti už v máji a cyklotrasa už od začiatku letnej sezóny mohla slúžiť verejnosti,“ doplnila pre agentúru SITA primátorka Sliača Ľubica Balgová.

Začať by mohli už v januári

Stavenisko má byť na základe zmluvy odovzdané dodávateľovi do mesiaca od podpisu zmluvy. „Dohodli sme sa, že im ho odovzdáme týždeň pred Vianocami, pričom v prípade priaznivého počasia by s prácami začali už v januári,“ doplnila primátorka.

Sliač je v súčasnosti prepojený približne štvorkilometrovou cyklotrasou nazývanou „Rodinná cestička“ s okresným mestom Zvolen. Vybudovaním novej cesty pre cyklistov vznikne ďalšia možnosť na oddych a relax v regióne.

Viac k témam: cyklotrasa
Zdroj: Webnoviny.sk – Mesto Sliač vybuduje cyklotrasu do obcí Sielnica a Kováčová za 261-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Jankovská sa opäť pokúša dostať na slobodu, o jej žiadosti rozhodne Špecializovaný trestný súd

Za mrežami však naďalej zostáva bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Jarmila Urbancová.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *