pondelok , 18 januára 2021
Home / SVET / Ukrajina zaradila Slovensko do zelenej zóny, od cestujúcich však vyžaduje špeciálne poistenie

Ukrajina zaradila Slovensko do zelenej zóny, od cestujúcich však vyžaduje špeciálne poistenie

3.12.2020 (Webnoviny.sk) – Ukrajina zaradila územie Slovenskej republiky do zelenej zóny. Obmedzenia sa tak vzťahujú iba na cudzincov, ktorí prichádzajú z krajín s vysokou mierou nákazy ochorenia COVID-19 a zdržiavali sa v nich ostatných 14 dní. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Podmienkou vstupu na územie Ukrajiny pre ľudí prichádzajúcich z krajín červenej zóny je preukázanie sa negatívnym testom výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorý nie je starší ako 48 hodín, alebo musia absolvovať izoláciu v domácom prostredí do obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na COVID-19, ktorý absolvujú na Ukrajine.

Viac o téme: Koronavírus

Rezort diplomacie upozorňuje, že domáca izolácia je monitorovaná prostredníctvom mobilnej aplikácie Zostaň doma.

„Osoby, ktoré vstupujú na územie Ukrajiny sa musia preukázať poistnou zmluvou alebo potvrdením o poistení liečebných nákladov spojených s observáciou a liečbou COVID-19,“ dodáva MZVEZ SR s tým, že poistenie musí byť platné počas celého pobytu na území Ukrajiny a uzatvorené v poisťovacej spoločnosti, ktorá má zastúpenie alebo partnerskú poisťovňu na území Ukrajiny alebo prostredníctvom ukrajinskej poisťovacej spoločnosti. Štátna pohraničná služba odporúča uzatvorenie online poistenia prostredníctvom štátneho portálu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina zaradila Slovensko do zelenej zóny, od cestujúcich však vyžaduje špeciálne poistenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia rozohnala v Amsterdame protest proti lockdownu, použila pritom vodné delá

Samospráva mesta uviedla, že protestujúci ľudia nedodržiavali protiepidemické opatrenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *