streda , 27 januára 2021
Home / SLOVENSKO / Slovensko pociťuje nutnosť bojovať s klimatickou krízou, uviedla to na stretnutí so zástupcami iniciatívy Klíma ťa potrebuje prezidentka Zuzana Čaputová

Slovensko pociťuje nutnosť bojovať s klimatickou krízou, uviedla to na stretnutí so zástupcami iniciatívy Klíma ťa potrebuje prezidentka Zuzana Čaputová

2.12.2020 (Webnoviny.sk) – Pod petíciu „Za klímu, za budúcnosť“ sa podpísalo 120-tisíc ľudí, to je jasným dôkazom, že nutnosť aktívnejšie bojovať s klimatickou krízou vníma aj verejnosť na Slovensku.

Najväčšia online petícia v histórii dáva politikom silný odkaz, že aj oni sa musia o tento problém zaujímať. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla vo svojom profile na sociálnej sieti.

Dopady klimatickej krízy a ani výsledky jej riešenia neuvidíme zo dňa na deň, a preto dnes ani nie sú predmetom politických debát. Slovensko sa podpísalo pod veľké záväzky znižovania emisií a dosiahnutia uhlíkovej neutrality do roku 2050, chýbajú nám však jasnejšie kontúry cesty k ich splneniu. O to dôležitejšie je nastaviť si malé ciele a príležitosti, ktoré budú vo výsledku viesť k ich dosiahnutiu,“ pripomenula Čaputová s tým, že takouto príležitosťou môže byť aj rokovanie parlamentu o tejto petícii.

Prezidentka ocenila, že Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie odporučil plénu prerokovať ju. Verí, že diskusia v pléne nebude len čisto formálna, ale prispeje k prelomeniu bariéry vedúcej k uvedomeniu si miery problému, ktorému spoločnosť čelí.

Viac k témam: diskusia, iniciatíva Klíma ťa potrebuje, klimatická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko pociťuje nutnosť bojovať s klimatickou krízou, uviedla to na stretnutí so zástupcami iniciatívy Klíma ťa potrebuje prezidentka Zuzana Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Parlamentom schválená Obranná stratégia SR reaguje na meniace sa bezpečnostné prostredie

Obranná stratégia reaguje na meniace sa bezpečnostné prostredie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *