utorok , 26 januára 2021
Home / SLOVENSKO / V sídle Penty zasahovali policajti so samopalmi, Haščáka zadržali a obvinili z prania špinavých peňazí

V sídle Penty zasahovali policajti so samopalmi, Haščáka zadržali a obvinili z prania špinavých peňazí

1.12.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. decembra 18:28

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, prebiehal zásah polície. Ako ďalej uviedol na svojom webe Denník N, do budovy vošli desiatky policajtov so samopalmi.

Podľa denníka prebiehal zásah policajtov konkrétne na šiestom a siedmom poschodí, kde sídlia partneri Penty, vrátane šéfa Jaroslava Haščáka. „Nemám k tomu zatiaľ žiadne informácie. Som v Prahe, nemám k tomu zatiaľ žiadne info,“ povedal denníku hovorca Penty Martin Danko.

Súvislosť s kauzou Gorila

Ako informuje portál aktuality.sk, Jaroslava Haščáka zadržali a obvinili z korupcie a prania špinavých peňazí. Dôvodom by mala byť kauza Gorila.

Gorila, Marian Kočner, obchody so štátom a šedá zóna biznisu a politiky sa podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí) spájajú s postavou zadržaného finančníka. Ako ďalej napísala vo svojom profile na sociálnej sieti, je podľa nej dnes aj napriek zložitej a neľahkej dobe možné vidieť, že ak má polícia rozviazané ruky, koná aj voči doteraz nedotknuteľným osobám.

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) v súvislosti so zadržaním a obvineniami voči predstaviteľovi skupiny Penta napísal, že tlaky rôznych skupín, aby súčasná vládna koalícia skončila, budú po dnešku opäť o niečo silnejšie.

Štát silnejší než oligarchovia

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) v tejto súvislosti zdôraznil, že štát je vždy silnejší než akokoľvek silný oligarcha, mafián alebo finančná skupina. „Ak chce,” skonštatoval. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) doplnil, že mafia je len tak silná, ako slabý je štát.

Spis Gorila sa na verejnosti objavil v decembri 2011, jeho obsah tvorili prepisy rozhovorov medzi viacerými politikmi a osobami z prostredia finančných skupín. Za autora spisu je považovaný bývalý príslušník SIS Peter H. Od roku 2012 na prípade pracuje špeciálny vyšetrovací tím.

Mikulec detaily akcie nepozná

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) zatiaľ nemá bližšie detaily o policajnej akcii v priestoroch finančnej skupiny Penta. „Zachytil som to len, že mi dali vedieť,” povedal dnes pre médiá.

Zároveň uviedol, že nevie ani to, či akcia súvisí s nejakou konkrétnou kauzou. „Prebiehajú nejaké úkony procesné, takže treba si počkať,” skonštatoval. Odmietol však, že by za činnosťou polície bola politická objednávka.

Viac k témam: kauza Gorila, policajný zásah
Zdroj: Webnoviny.sk – V sídle Penty zasahovali policajti so samopalmi, Haščáka zadržali a obvinili z prania špinavých peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Úroky sú na minime. Komu sa oplatí žiadať o hypoúver?

Napriek takmer ročnej koronakríze komerčné banky stále ponúkajú nízke úrokové sadzby a priaznivé podmienky hypotekárnych úverov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *