sobota , 16 januára 2021
Home / SVET / Migrantov z nábrežia hanby presunuli do iných zariadení, dočasný tábor demontovali

Migrantov z nábrežia hanby presunuli do iných zariadení, dočasný tábor demontovali

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – Španielske úrady demontovali dočasný tábor na vybavovanie migrantov v meste Arguineguín v juhozápadnej časti ostrova Gran Canaria. Na tomto provizórnom mieste známom ako “nábrežie hanby” niekoľko mesiacov zadržiavali tisíce Afričanov, ktorých v noci na nedeľu presunuli do iných zariadení.

Predstavitelia španielskej vlády na Kanárskych ostrovov v pondelok potvrdili premiestnenie všetkých 830 ľudí, ktorí ešte boli súčasťou tábora. V priebehu novembra v ňom bolo takmer 2600 osôb, mnoho z nich iba s prikrývkou a bez možnosti osprchovať sa. Potenciálni žiadatelia o azyl nemali potrebný prístup k právnemu poradenstvu a niektorí boli zadržiavaní omnoho dlhšie ako zákonom stanovené tri dni.

Ako v pondelok uviedol zástupca španielskej vlády na tomto súostroví v Atlantickom oceáne Anselmo Pestana, všetkých migrantov z Arguineguínu premiestnili do vojenských zariadení s lepšou infraštruktúrou a hotelov na Gran Canarii a ďalších ostrovoch.

V doterajšom priebehu roka sa na súostrovie dostalo loďou alebo bolo zachránených vo vodách Atlantického oceána viac ako 20-tisíc migrantov z Maroka a západoafrických štátov. Oproti vlaňajšku, keď ich bolo 1500, to predstavuje nárast o vyše 1300 %.

Viac k témam: tábory pre migrantov, utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Migrantov z nábrežia hanby presunuli do iných zariadení, dočasný tábor demontovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívni muži v Kapitole mali v pláne zavraždiť zvolených predstaviteľov, uviedol to FBI

FBI vyšetruje, či niektorí výtržníci plánovali uniesť členov Kongresu a zadržiavať ich ako rukojemníkov. Sústreďuje sa pritom na mužov, ktorých bolo vidno s plastovými putami a slzným sprejom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *