pondelok , 25 januára 2021
Home / EKONOMIKA / Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne

Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo financií uvoľní rezortu práce 18 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov súvisiacich s dávkami sociálneho poistenia a poistným. Rezort práce a sociálnych vecí túto sumu následne odvedie do Sociálnej poisťovne.

Z rozpočtového opatrenia vyplýva, že 7 miliónov eur pôjde na tzv. nesystémové dávky sociálneho poistenia a zvyšných 11 miliónov eur na poistné, ktoré platí štát za svojich poistencov. Informovalo o tom ministerstvo financií na sociálnej sieti.

Nesystémovou dávkou sociálneho poistenia je napríklad sociálny dôchodok, zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, invalidný dôchodok z mladosti, či príplatok k dôchodku politickým väzňom. Poistné platí štát napríklad za osoby na rodičovskej dovolenke, za opatrovateľov, či osobných asistentov.

Viac k témam: dofinancovanie, finančná pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo financií uvoľní takmer 20 miliónov eur na dofinancovanie výdavkov Sociálnej poisťovne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelené projekty by podporilo menej Slovákov ako pred rokom, ľudia nechcú platiť nič navyše

Europoslanec Eugen Jurzyca verí, že boj s klimatickou zmenou je nutný a aj na Slovensku je potrebné zachovávať dodržiavanie medzinárodných záväzkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *