streda , 25 novembra 2020
Home / EKONOMIKA / Singapur a Hongkong chceli podporiť turizmus cez leteckú cestovnú bublinu, stopol ich koronavírus

Singapur a Hongkong chceli podporiť turizmus cez leteckú cestovnú bublinu, stopol ich koronavírus

21.11.2020 (Webnoviny.sk) – Singapur a Hongkong odložili vytvorenie plánovanej leteckej cestovnej bubliny, ktorej cieľom je podporiť turizmus. Dôvodom odloženia je rast počtu nákaz koronavírusom v Hongkongu.

Cestovná bublina, ktorá pôvodne mala fungovať od nedele, sa odkladá prinajmenšom o dva týždne, povedal v sobotu na tlačovej konferencii hongkonský minister obchodu a ekonomického rozvoja Edward Jau.

Hongkong v sobotu nahlásil 43 nových prípadov koronavírusu. Letecká bublina má dovoliť návštevníkom cestujúcim medzi oboma mestami vyhnúť sa karanténe, ak budú mať testy na koronavírus pred odletom a po prílete.

“Vzhľadom na situáciu v Hongkongu si myslím, že je zodpovedné na chvíľu to odložiť,” konštatoval hongkonský minister obchodu.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Singapur a Hongkong chceli podporiť turizmus cez leteckú cestovnú bublinu, stopol ich koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Solidarita postavená na hlavu, odbory majú toho dosť a pre dôchodkový zákon zvažujú generálny štrajk

Ak budú veci ohľadom zákona postupovať, odbory sú pripravené dozbierať zvyšné podpisy pod petíciu a ísť za prezidentkou so žiadosťou o vyhlásenie referenda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *