streda , 28 júla 2021
Home / SVET / Použitie slzného plynu voči demonštrantkám nebolo správne, primátor Varšavy odsúdil kroky polície

Použitie slzného plynu voči demonštrantkám nebolo správne, primátor Varšavy odsúdil kroky polície

19.11.2020 (Webnoviny.sk) – Varšavský primátor skritizoval políciu za to, že v stredu večer použila slzný plyn na účastníkov demonštrácie proti sprísneniu interrupcií, na ktorej sa zúčastnili prevažne ženy.

“Slzný plyn proti ženám? Naozaj, Poľská polícia? Použitie priameho nátlaku musí byť odôvodnené a primerané, musí ísť o poslednú možnosť. Verím, že nebol dôvod použiť ho proti demonštráciám žien a mládeže. Policajtov bolo oveľa viac ako protestujúcich,” napísal Rafal Trzaskowski na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Stredajšia demonštrácia bola menšia ako mnohé predošlé protesty z ostatných týždňov.

Protesty, ktoré vedú ženy, sa konajú v Poľsku odvtedy, čo minulý mesiac ústavný súd rozhodol, že umelé prerušenie tehotenstva v prípade vážnej vady plodu je protiústavné, čo v podstate takmer úplne zakázalo interrupcie. Masové demonštrácie dosiaľ zabránili vláde v presadení rozsudku.

Viac k témam: demonštrácia, interrupcia, policajné násilie, slzný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk – Použitie slzného plynu voči demonštrantkám nebolo správne, primátor Varšavy odsúdil kroky polície © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mestá okolo talianskeho Comského jazera zasiahli silné búrky, zosuvy pôdy uväznili desiatky ľudí (foto)

Poľnohospodárske združenie Coldiretti varuje, že extrémne počasie je v ostatných rokoch čoraz intenzívnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *