sobota , 28 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Martinčania si za vývoz odpadu priplatia, radnica plánuje zvýšiť poplatok až o päť eur

Martinčania si za vývoz odpadu priplatia, radnica plánuje zvýšiť poplatok až o päť eur

17.11.2020 (Webnoviny.sk) – Martinčania sa budúci rok musia s najväčšou pravdepodobnosťou pripraviť na vyšší poplatok za vývoz odpadu. Radnica už totiž zverejnila pripravovaný dodatok k všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobný stavebný odpad. Ak ho poslanci schvália v nezmenenej podobe, ročný poplatok za vývoz odpadu stúpne z 26,20 na 31,20 eur.

Prvý pokus o zvýšenie poplatku nevyšiel

Martinská radnica sa pokúšala zvýšiť poplatok už vlani, keďže na služby súvisiace s vývozom a skládkovaním odpadu doplácala z rozpočtu 790-tisíc eur navyše.

Do zastupiteľstva síce pripravila návrh na zvýšenie poplatku o tri eurá, v poslaneckom zbore však nezískal potrebnú trojpätinovú podporu. V hlasovaní k tomu chýbal jediný hlas, a tak sa pre rok 2020 nakoniec odpadový poplatok nemenil.

Martinčania si za vývoz priplatia viac

Aktuálny návrh na zvýšenie poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady je ešte razantnejší. V návrhu dodatku k VZN je jeho denná sadzba stanovená na 0,0855 eura.

Znamená to, že kým Martinčania doteraz platili za vývoz a uloženie odpadu ročne 26,20 eur, po novom to bude 31,20 eur. Rovnako o päť eur by mali vzrásť aj odpadové poplatky pre majiteľov ubytovacích a reštauračných zariadení.

Viac k témam: komunálny odpad, poplatok za komunálny odpad
Zdroj: Webnoviny.sk – Martinčania si za vývoz odpadu priplatia, radnica plánuje zvýšiť poplatok až o päť eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lámete si hlavu nad vianočným darčekom pre muža? Máme originálne riešenie

Každoročne rozmýšľate, čím potešíte svojich blízkych, ale vám už pomaly dochádzajú nápady? Stavíte na overenú (ne)chcenú klasiku – kozmetiku, pyžamo, ponožky, alebo vyskúšate niečo nové a nápadité?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *