sobota , 5 decembra 2020
Home / SVET / Dočasný prezident Peru po násilných demonštráciách v hlavnom meste odstúpil

Dočasný prezident Peru po násilných demonštráciách v hlavnom meste odstúpil

15.11.2020 (Webnoviny.sk) – Dočasný peruánsky prezident Manuel Merina v nedeľu abdikoval. Stalo sa tak po tom, čo pri násilných demonštráciách v hlavnom Lima zomreli v noci na nedeľu dvaja ľudia. Na zhromaždení za odstúpenie dočasného prezidenta Manuela Merina sa zúčastnili tisíce ľudí.

Podľa agentúry AP zomreli po zásahu strelnou zbraňou dvaja muži vo veku 24 a 25 rokov.

Tlak na odchod dočasného prezidenta rástol od jeho vymenovania do úradu. Merinov vládny kabinet do nedele opustilo najmenej deväť ministrov a predseda parlamentu zvolal zasadnutie, ktoré sa malo zaoberať otázkou jeho rezignácie.

Manuel Merino dočasne obsadil post hlavy štátu v pondelok po tom, čo peruánsky parlament hlasoval za impeachment prezidenta Martína Vizcarru. Ten čelili obvineniam, že v bývalej funkcii rozdával za úplatky štátne zákazky. Vizcarra sa po hlasovaní v parlamente, ktorému v tom čase predsedal jeho nástupca Merino, vzdal úradu. Údajnú úplatkársku kauzu však sprevádza mnoho nejasností a Vizcarrovi prívrženci hovoria o parlamentnom puči.

Viac k témam: demonštrácia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Dočasný prezident Peru po násilných demonštráciách v hlavnom meste odstúpil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lokálne voľby v Namíbii vyhral Adolf Hitler, vyjadril sa aj k nacistom a ovládnutiu sveta

Ako dieťa považoval svoje meno za obyčajné, až neskôr porozumel tomu, čo znamená vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *