utorok , 1 decembra 2020
Home / SLOVENSKO / Banská Bystrica chce zefektívniť využívanie kamerového systému, navýši počet zamestnancov

Banská Bystrica chce zefektívniť využívanie kamerového systému, navýši počet zamestnancov

14.11.2020 (Webnoviny.sk) – Banskobystrické mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí schválilo návrh na zmenu v organizačnej štruktúre mestskej polície (MsP). Na návrh náčelníka MsP Ivana Holíka sa tak od 1. januára budúceho roka zvýši počet miest operátorov kamerového systému zo súčasných päť na osem.

Cieľom je zefektívnenie vyhodnocovania a využívania všetkých kamier v meste. Od roku 2012, kedy vzniklo pracovisko na monitorovanie kamerového systému s celkovým počtom 21 monitorovacích kamier, stúpol ich počet na súčasných 94 aktívnych kamier.

Počet zamestnancov sa pritom nemenil. „Navýšením počtu zamestnancov sa sleduje zefektívnenie činnosti a operatívnych možností využívania kamerového systému,“ uvádza dôvodová správa s tým, že sa pripravujú aj materiálno – technické opatrenia, ktoré umožnia ovládanie kamerového systému prostredníctvom dvoch ovládacích prvkov, oproti súčasnému jednému.

Viac k témam: bezpečnostné kamery
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica chce zefektívniť využívanie kamerového systému, navýši počet zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zatiaľ sa o post policajného prezidenta uchádzajú štyria kandidáti

Žiadosti ďalších uchádzačov môžu prísť v nasledujúcich dňoch, ich mená oznámi komisia budúci týždeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *