Home / SLOVENSKO / Maďarič s odborným tímom rok pripravovali nový program Smeru, Fico ho odmietol a vypracoval svoj

Maďarič s odborným tímom rok pripravovali nový program Smeru, Fico ho odmietol a vypracoval svoj

MARTIN 9. decembra (WebNoviny.sk) – Strana Smer sa mala od soboty riadiť novým programom, na ktorom pracoval odborný tím už bývalého podpredsedu strany Mareka Maďariča takmer rok.

Predseda strany Robert Fico ho však podľa informácií agentúry SITA odmietol a sám vypracoval Politický rámec činnosti strany Smer-SD, ktorý na dnešnom sneme majú schváliť delegáti. Ako sa uvádza v pripravenom dokumente, ktorý má agentúra SITA k dispozícii, Smer v ňom chce zadefinovať základné hodnoty, princípy a záujmy. Zároveň chce pomenovať hlavné spoločenské, sociálne, politické a ekonomické výzvy.

Smer sa ocitol v osudovom zápase

V dokumente Smer zopakuje, že napriek viacerým krízovým javom je pre Slovensko členstvo v EÚ, NATO a eurozóne kľúčovým. Z politického hľadiska sa Smer podľa dokumentu ocitol v „osudovom zápase“ s novým typom populisticko-marketingových strán. Smer sa musí vrátiť k pravidelnej a priamej komunikácie s ľuďmi.

Odporúčame:
Minister Maďarič sa vzdal funkcie podpredsedu strany Smer-SD, premiérovi Ficovi napísal aj dôvod

Nie sme internacionálnou, ale slovensko sociálno-demokratickou stranou,“ píše sa v dokumente, že Smer stavia na humanizme, do ktorého je zahrnutý sociálny dialóg s partnermi. Smer sa má dnes prihlásiť aj k historickému odrazu kresťanskej a osvietenskej myšlienky rovnosti človeka. Rovnosť chápe ako zabezpečenie sociálnych a ekonomických práv občanov. Do DNA Smeru patrí solidarita. Smer chce zastupovať najmä záujmy ľudí práce s dôrazom na zamestnancov, živnostníkov, seniorov a mladých.

Maďariča má nahradiť Raši

Delegáti na sneme zvolia aj nového podpredsedu strany. Z tohto postu odstúpil Marek Maďarič. Ako prvá informovala o odstúpení Maďariča agentúra SITA 25. novembra. V stredu popoludní to Maďarič potvrdil oficiálne. „Svoje rozhodnutie písomne oznámil predsedovi strany Robertovi Ficovi ešte minulý týždeň. Hlavným dôvodom jeho odchodu z vedenia Smeru je presvedčenie o potrebe zmien aj vo vedení strany,“ uviedol jeho hovorca na ministerstve Jozef Bednár s tým, že Maďarič zostáva radovým členom Smeru-SD.

Odporúčame:
Podmanický: Nebolo by dobré, keby strana Smer-SD prichádzala o ľudí, ako je Maďarič

Z pozície člena vlády alebo poslanca národnej rady bude presadzovať myšlienky a hodnoty slovenskej sociálnej demokracie,“ dodal. Novým podpredsedom Smeru-SD, ktorý nahradí Maďariča, by sa mal stať Richard Raši. Na štvrtkovom rokovaní predsedníctva Rašiho na post podpredsedu strany navrhol predseda strany, premiér Robert Fico.

Viac k témam: Marek Maďarič, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarič s odborným tímom rok pripravovali nový program Smeru, Fico ho odmietol a vypracoval svoj © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Politológ: Od novozvoleného prezidenta sa veľa neočakáva

Peter Pellegrini bude podľa politológa stále akoby členom vládnej koalície, no môže aj prekvapiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *