piatok , 25 júna 2021
Home / KULTÚRA / Film a TV / Zomrel Ken Spears, spolutvorca seriálu Scooby-Doo, kde si?! sa dožil 82 rokov

Zomrel Ken Spears, spolutvorca seriálu Scooby-Doo, kde si?! sa dožil 82 rokov

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Vo veku 82 rokov zomrel americký televízny tvorca Ken Spears, ktorý spolu s Joeom Rubym vytvoril obľúbený animovaný seriál Scooby-Doo, kde si?! (1969 – 1970) pre spoločnosť Hanna-Barbera, a dozeral na sobotňajšie detské vysielanie televízií CBS a ABC.

Spears, ktorý mal na konte štyri nominácie na Daytime Emmy, zomrel v piatok v kalifornskom Brea na komplikácie spôsobené demenciou s Lewyho telieskami. Magazínu The Hollywood Reporter to potvrdil jeho syn Kevin. Jeho dlhoročný kreatívny partner Joe Ruby skonal 26. augusta.

Losangeleský rodák Spears sa s Rubym stretol, keď obaja pracovali ako editori zvuku a členovia scenáristického tímu Hanna-Barbera. Spoločne vytvorili spomenutý seriál Scooby-Doo, kde si?!, pričom z prvých 25 epizód napísali všetky s výnimkou štyroch. Dvojica vytvorila aj postavy ako Dynomutt, Dog Wonder a Jabberjaw. V roku 1977 spoluzaložili produkčnú spoločnosť Ruby-Spears Productions.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Ken Spears, spolutvorca seriálu Scooby-Doo, kde si?! sa dožil 82 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Udeľovanie cien BAFTA ovládla Krajina nomádov, ocenili aj Anthonyho Hopkinsa či režisérku Chloé Zhao

Snímka o žene žijúcej v dodávke na americkom Západe si vyslúžila štyri trofeje vrátane tej pre najlepší film.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *