pondelok , 25 januára 2021
Home / EKONOMIKA / Sociálna poisťovňa hlási zásadný pokles, počet vyplatených dávok v nezamestnanosti sa výrazne znížil

Sociálna poisťovňa hlási zásadný pokles, počet vyplatených dávok v nezamestnanosti sa výrazne znížil

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zaznamenala v októbri tohto roka výrazný pokles počtu vyplatených dávok v nezamestnanosti. V minulom mesiaci ich vyplatila 53 612.

Je to o vyše 22 tisíc menej oproti septembru, kedy Sociálna poisťovňa vyplatila spolu 76 033 dávok v nezamestnanosti. Informoval o tom v utorok špecialista komunikácie Sociálnej poisťovne Marian Škotka.

Počet dávok v nezamestnanosti, ktoré vyplácala Sociálna poisťovňa, v predošlých mesiacoch pritom naopak kontinuálne narastal. V máji 2020 ich vyplatila 50 132, v júni 64 111, v júli 69 020 a v auguste 72 573.

“Sociálna poisťovňa tak v uplynulom období koronakrízy vyplácala dávku v nezamestnanosti najvyššiemu počtu poistencov od roku 2004, čo súviselo aj s predlžovaním podporného obdobia v nezamestnanosti,” ozrejmil Škotka.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: dávka v nezamestnanosti, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa hlási zásadný pokles, počet vyplatených dávok v nezamestnanosti sa výrazne znížil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zelené projekty by podporilo menej Slovákov ako pred rokom, ľudia nechcú platiť nič navyše

Europoslanec Eugen Jurzyca verí, že boj s klimatickou zmenou je nutný a aj na Slovensku je potrebné zachovávať dodržiavanie medzinárodných záväzkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *