Home / EKONOMIKA / Zamestnanci jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach stiahli svoje výpovede

Zamestnanci jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach stiahli svoje výpovede

BRATISLAVA 8. decembra (WebNoviny.sk) – V Jadrovej elektrárni V2 v Jaslovských Bohuniciach vyriešili problémy s výpoveďami niektorých zamestnancov obsluhy blokových dozorní.

Ako uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca Slovenských elektrární Miroslav Šarišský, všetci zamestnanci operatívno-technického personálu blokových dozorní jadrovej elektrárne Bohunice, ktorí podali individuálne výpovede, ich v piatok stiahli.

Odporúčame:
Slovenské elektrárne zmodernizovali prvý jadrový blok v Mochovciach

„Reflektovali sme na požiadavku na zvýšenie platov predovšetkým zavedením osobitného príplatku za držbu preukazu o osobitnej odbornej spôsobilosti podľa atómového zákona, ktorá je špecifickou podmienkou pre výkon týchto povolaní. Vzhľadom na komplikovanú ekonomickú situáciu, v ktorej sa naša spoločnosť momentálne nachádza, bol tento výsledok jediným riešením umožňujúcim aj naďalej prevádzkovať elektráreň bez obmedzovania prevádzky, strát na výrobe, nepriaznivého vplyvu na ostatných zamestnancov a tretie strany,“ konštatoval Šarišský.

V posledný októbrový deň podali niektorí zamestnanci obsluhy blokových dozorní Jadrovej Elektrárne V2 v Jaslovských Bohuniciach výpoveď. Požadovali 30-percentné zvýšenie základných miezd. Slovenské elektrárne to považovali za neprimerané vzhľadom na to, že platy spomínaných zamestnancov dosahujú 2,5 až 3,7 násobok priemernej mesačnej mzdy na Slovensku.

Viac k témam: hromadná výpoveď, Jaslovské Bohunice, Slovenské elektrárne
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach stiahli svoje výpovede © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pracujúcich ľudí bude čoraz menej, Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním

Podľa NBS bude dôležité zamedziť odlevu domáceho talentu a zintenzívniť snahu prilákať kvalifikovanú pracovnú silu zo zahraničia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *