sobota , 28 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / V Horskom parku pribudnú tisícky nových stromov, magistrát Bratislavy začal s výsadbou nových sadeníc

V Horskom parku pribudnú tisícky nových stromov, magistrát Bratislavy začal s výsadbou nových sadeníc

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – V bratislavskom Horskom parku vysadil magistrát hlavného mesta počas víkendu tisíce nových sadeníc. Informuje o tom na sociálnej sieti. Výsadba je súčasťou projektu 10-tisíc stromov.

“Aby sme omladili porast a zároveň nadviazali na pôvodné druhové zloženie, vysadíme tu počas novembra mladé hraby obyčajné, duby zimné a buky lesné v pomere 20:40:40. Vychádzame pritom z Programu starostlivosti o chránený areál Horský park,” vysvetlil magistrát, ktorý z dôvodu epidemiologickej situácie nemohol pri výsadbe využiť pomoc dobrovoľníkov. “Veríme, že počas jarnej výsadby sa už bude môcť zapojiť každý,” doplnilo mesto.

Iniciatívu 10-tisíc stromov môže podporiť verejnosť, mesto hľadá aj partnerov z radov firiem a inštitúcií, ktoré môžu podporiť výsadbu vo väčšom rozsahu.

“Projekt je možné podporiť ľubovoľnou sumou na výsadbu stromov alebo dokonca darovať celý strom,” uvádza magistrát a dodáva, že náklady na výsadbu jedného vzrastlého stromu vrátane povýsadbovej starostlivosti predstavujú približne 700 eur. Všetky potrebné informácie je možné nájsť na stránke www.10000stromov.sk.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: sadeničky, výsadba stromov
Zdroj: Webnoviny.sk – V Horskom parku pribudnú tisícky nových stromov, magistrát Bratislavy začal s výsadbou nových sadeníc © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lámete si hlavu nad vianočným darčekom pre muža? Máme originálne riešenie

Každoročne rozmýšľate, čím potešíte svojich blízkych, ale vám už pomaly dochádzajú nápady? Stavíte na overenú (ne)chcenú klasiku – kozmetiku, pyžamo, ponožky, alebo vyskúšate niečo nové a nápadité?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *