piatok , 27 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Policajti pri kontrolách zákazu vychádzania neskúmajú zdravotný stav ani lekárske tajomstvo

Policajti pri kontrolách zákazu vychádzania neskúmajú zdravotný stav ani lekárske tajomstvo

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti pri kontrolách neskúmajú zdravotný stav a ani sa neoboznamujú s lekárskym tajomstvom. Preverujú len dodržanie podmienok zákazu vychádzania.

Každé porušenie riešia individuálne

Ako pripomenula v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová, policajti kontrolujú oprávnenie na výkon určitej činnosti spojenej so zdravotnou spôsobilosťou aj pri iných činnostiach.

Napríklad aj v súvislosti s vedením motorových vozidiel pri kontrole vodičského preukazu a záznamov v ňom alebo zdravotnej spôsobilosti osôb nad 65 rokov, či parkovacieho preukazu pre ľudí so zdravotným postihnutím.

Polícia bude každý prípad porušenia vládou prijatých opatrení riešiť individuálne. „V zmysle zákona o priestupkoch policajt pri ukladaní blokovej pokuty prihliadne na závažnosť priestupku, najmä na spôsob jeho spáchania a na jeho následky, na okolnosti, za ktorých bol spáchaný, na mieru zavinenia, na pohnútky a na osobu páchateľa ako aj na to, či a akým spôsobom bol za ten istý skutok postihnutý v kárnom alebo disciplinárnom konaní,“ dodala Bárdyová.

Negatívny výsledok testu na COVID-19

Sankcie za porušenie vládnych nariadení sú v blokovom konaní do tisíc eur a v správnom konaní do 1 659 eur. Správne konanie rieši Úrad verejného zdravotníctva SR a okresné úrady.

Na Slovensku vyhlásili mimoriadnu situáciu uznesením vlády 11. marca. Vláda SR vyhlásila v súlade s ústavným zákonom aj núdzový stav.

V súvislosti s jeho vyhlásením prijala vláda uznesenia, ktorými obmedzila slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania. Zároveň stanovila viaceré výnimky z tohto zákazu.

Jednou z výnimiek je aj absolvovanie certifikovaného testu na ochorenie COVID-19 v určenom časovom období a preukázanie sa potvrdením o negatívnom výsledku tohto testu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti pri kontrolách zákazu vychádzania neskúmajú zdravotný stav ani lekárske tajomstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia varuje pred podvodníkmi, dajte si pozor na platby za falošné doručovacie služby

Najčastejšie sa podvodníci vydávajú za Slovenskú poštu alebo Fedex a ďalšie poplatky odôvodňujú zvýšenými nákladmi na doručenie, navýšením cla za tovar a podobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *