Home / SVET / Proti uznaniu Jeruzalema vyšli do ulíc stovky demonštrantov, došlo k stretu s vojakmi Izraela

Proti uznaniu Jeruzalema vyšli do ulíc stovky demonštrantov, došlo k stretu s vojakmi Izraela

JERUZALEM 8. decembra (WebNoviny.sk) — Stovky palestínskych demonštrantov sa na Západnom brehu Jordánu dostali do stretov s izraelskými bezpečnostnými silami v mestách Hebron, Betlehem a Rámalláh.

Stalo sa tak po piatkových poludňajších modlitbách, pričom Palestínčania dávali najavo svoj hnev po americkom uznaní Jeruzalema za hlavné mesto Izraela. Demonštranti hádzali kamene na izraelských vojakov, ktorí odpovedali slzotvorným plynom a gumovými projektilmi.

Odporúčame:
Al-Káida vyzýva na útoky proti Spojeným štátom, reaguje na Trumpovo vyhlásenie o Jeruzaleme

V Gaze rovnako vyšli do ulíc tisíce Palestínčanov, aby odsúdili rozhodnutie prezidenta Donalda Trumpa. Ďalšie tisíce palestínskych veriacich sa zhromaždili pred jeruzalemskou mešitou al-Aksá.

Demonštrácie proti Trumpovmu kroku sa v piatok konajú aj v Pakistane, Egypte, Jordánsku, indickom Kašmíre, Somálsku, Libanone či Iráne.

Viac k témam: Izrael, Jeruzalem, Palestína, Pásmo Gazy
Zdroj: Webnoviny.sk – Proti uznaniu Jeruzalema vyšli do ulíc stovky demonštrantov, došlo k stretu s vojakmi Izraela © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností

Na fóre v Kyjeve sa zúčastnilo 252 obranných spoločností, ktoré vyrábajú celý rad zbraní a obranných systémov a riešení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *