streda , 28 júla 2021
Home / EKONOMIKA / Celoplošné testovanie odhalilo desiatky infikovaných zamestnancov U. S. Steelu

Celoplošné testovanie odhalilo desiatky infikovaných zamestnancov U. S. Steelu

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – V U. S. Steel Košice (USSK) evidujú momentálne 125 zamestnancov s pozitívnym výsledkom na COVID-19. Cez víkend ich počet stúpol o 56 a vyše 70 sa už do práce vrátilo po preliečení. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.

„Na verejnom odberovom mieste v areáli U. S. Steel Košice bolo testovaných 1 445 ľudí. Ďalšie miesto bolo len pre vopred registrovaných kľúčových zamestnancov a hlavne pracovníkov nepretržitých prevádzok. Toto platené odberové miesto si firma zabezpečila vďaka spolupráci s Nemocnicou Šaca a využilo ho 1 214 ľudí. V areáli podniku bolo spolu otestovaných 2 659 ľudí,“ uviedol Bača.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ďalej informoval, v pondelok ráno nastúpili zamestnanci U. S. Steel Košice podľa plánovaných rozvrhov zmien. Nezaznamenali žiadne problémy, nakoľko zamestnanci využili možnosť testovať sa hlavne v mieste svojho bydliska. Majstri od rána začínajú pracovné zmeny bezpečnostnou päťminútovkou, ktorej súčasťou je aj prezentácia negatívnych testov.

„Chceme týmto poďakovať všetkým zdravotníkom, organizátorom a dobrovoľníkom za to, že naši zamestnanci mohli nastúpiť do práce bez obáv o vlastnú bezpečnosť a zdravie svojich rodín,“ dodal Bača.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Celoplošné testovanie odhalilo desiatky infikovaných zamestnancov U. S. Steelu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerstvo financií navrhuje zaviesť do zákona limit výdavkov subjektov verejnej správy

Pripravovanou novelou zákona sa má premietnuť limit verejných výdavkov do procesu zostavovania a realizácie rozpočtu verejnej správy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *