nedeľa , 17 januára 2021
Home / SLOVENSKO / Generálna prokuratúra preverí prípady, ktoré mal na starosti obvinený Kováčik

Generálna prokuratúra preverí prípady, ktoré mal na starosti obvinený Kováčik

2.11.2020 (Webnoviny.sk) – Prokuratúra preverí zákonnosť rozhodnutí vo veciach, ktoré dozoroval obvinený špeciálny prokurátor Dušan K. Ako informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová, rozhodla o tom prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková.

„Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková sa 26. októbra stretla so zástupcom Úradu špeciálnej prokuratúry Alexandrom Bíróom a riaditeľmi odborov, na ktorom oznámila svoje rozhodnutie – opatrenie a uložila im preveriť všetky veci, ktoré mal JUDr. D. K. pridelené na dozor a osobitne preveriť zákonnosť a dôvodnosť rozhodnutí vo veciach, v ktorých zastavil trestné stíhanie,“ povedala hovorkyňa.

Obvineného Dušana K. zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) 22. októbra. Neskôr polícia oznámila, že špeciálny prokurátor čelí obvineniam z korupcie, založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Špecializovaný trestný súd následne rozhodol o jeho vzatí do väzby. Dušan K. proti rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Viac k témam: korupcia, špeciálny prokurátor
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálna prokuratúra preverí prípady, ktoré mal na starosti obvinený Kováčik © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prezidentka Čaputová kritizuje vládu aj spor Matoviča so Sulíkom, lockdown prišiel neskoro

Okrem pragmatických krokov by prezidentka privítala aj predvídateľnosť krokov vlády.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *