piatok , 25 júna 2021
Home / SVET / Po útoku na kňaza v Lyone zadržali muža, nemal pri sebe zbraň a polícia zisťuje jeho identitu

Po útoku na kňaza v Lyone zadržali muža, nemal pri sebe zbraň a polícia zisťuje jeho identitu

1.11.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzska polícia zatkla po útoku na kňaza v meste Lyon muža, ktorý zodpovedal opisu páchateľa. Zadržaný nemal pri sebe žiadnu zbraň a vyšetrovatelia sa snažia zistiť jeho identitu.

Kňaza gréckej pravoslávnej cirkvi zasiahol loveckou zbraňou dvakrát do brucha, keď zatváral kostol. Duchovný, ktorý je gréckym občanom, v súčasnosti leží v kritickom stave v nemocnici.

Motív útoku zatiaľ nie je známy. Minister vnútra aktivoval špeciálny pohotovostný tím, ktorý dozeral na pátranie po podozrivom. Lyonský prokurátor začal vyšetrovanie pre pokus o vraždu.

Iný miestny ortodoxný kňaz Antoine Callot uviedol, že zranený je 45-ročný Nikolas Kakavelakis, otec dvoch detí. Podľa Callota neevidujú žiadne vyhrážky voči cirkvi, no políciu požiadal o ochranu jeho kostola.

Vláda už niekoľko dní sľubuje zabezpečenie zvýšenej ochrany v kostoloch, mešitách a iných náboženských miestach, no podľa reportérov agentúry AP sú viditeľné len malé zmeny. Nikto nechránil kostoly v Lyone ani v Nice, kde vo štvrtok tuniský extrémista zavraždil troch ľudí.

Najnovší útok už odsúdilo aj grécke ministerstvo zahraničných vecí, ktoré je v nepretržitom kontakte s francúzskymi úradmi.

Viac k témam: francúzska polícia, útok na kňaza
Zdroj: Webnoviny.sk – Po útoku na kňaza v Lyone zadržali muža, nemal pri sebe zbraň a polícia zisťuje jeho identitu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Česká polícia vyjadrila ľútosť nad smrťou Róma v Tepliciach, policajt však konal v súlade s výcvikom

Medzi úmrtím muža a policajným zákrokom podľa polície neexistuje súvislosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *