sobota , 5 decembra 2020
Home / SVET / Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať

Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať

31.10.2020 (Webnoviny.sk) – Belgicko ohlásilo návrat k celonárodnému lockdownu. Od pondelka do polovice decembra budú otvorené len nevyhnutné prevádzky. Na verejnosti sa budú môcť zhromažďovať maximálne štyria ľudia.

Supermarkety budú predávať len nevyhnutný tovar a domácnosti môžu prijať len jedného návštevníka. Jesenné školské prázdniny predĺžili do 15. novembra. V platnosti zostávajú zákaz nočného vychádzania a zatvorenie barov a reštaurácií.

Belgicko má najvyššiu mieru infekcie v Európe, pričom viac ako polovicu z dvetisíc lôžok na jednotkách intenzívnej starostlivosti obsadili pacienti s COVID-19.

Premiér Alexander de Croo v piatok vyhlásil, že “tlak na nemocnice je obrovský” a preto museli prijať “opatrenia, ktoré sú ich poslednou šancou”.

Minister zdravotníctva Frank Vandenbroucke ozrejmil, že lockdown “neuvrhne obyvateľov do úplnej izolácie”, keďže továrne a školy môžu naďalej fungovať.

Viac o téme: Koronavírus

Zdroj: Webnoviny.sk – Belgicko sa vracia k celonárodnému lockdownu, ale školy a továrne budú naďalej fungovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Lokálne voľby v Namíbii vyhral Adolf Hitler, vyjadril sa aj k nacistom a ovládnutiu sveta

Ako dieťa považoval svoje meno za obyčajné, až neskôr porozumel tomu, čo znamená vo svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *