utorok , 1 decembra 2020
Home / SVET / Pri pobreží Senegalu sa utopilo viac ako 140 migrantov, smerovali do Európy

Pri pobreží Senegalu sa utopilo viac ako 140 migrantov, smerovali do Európy

29.10.2020 (Webnoviny.sk) – Pri pobreží Senegalu sa utopilo najmenej 140 migrantov smerujúcich do Európy. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na Organizáciu Spojených národov (OSN).

Populárna migračná cesta

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) uviedla, že čln so zhruba 200 ľuďmi na palube v sobotu zachvátil požiar a následne sa potopil. Stalo sa tak krátko po tom, ako vyplával z mesta Mbour. Asi 60 ľudí sa podarilo zachrániť.

Migranti sa zrejme pokúšali dostať do Európy cez Kanárske ostrovy. Práve táto migračná cesta zo západnej Afriky podľa odborníkov nabrala na popularite od roku 2018.

Chcú rozložiť pašerácke siete

Vyzývame na zjednotenie vlád, partnerov a medzinárodnej komunity s cieľom rozložiť pašerácke siete, ktoré zneužívajú zúfalých mladých ľudí,” vyjadril sa zástupca IOM v Senegale Bakary Doumbia.

Podľa údajov španielskej vlády zaznamenali v tomto roku na Kanárskych ostrovoch už viac ako 11-tisíc príchodov migrantov, pričom za rovnaké obdobie minulého roka to bolo 2 557. Predchádzajúci rekord zaznamenali podľa OSN v roku 2006, keď na súostrovie dorazilo 35-tisíc migrantov. Tento rok na tejto migračnej ceste prišlo o život už najmenej 414 ľudí, zatiaľ čo za celý rok 2019 to bolo 210 obetí. Sobotný incident bol pritom podľa OSN najsmrteľnejší na svete v tomto roku.

Viac k témam: migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Pri pobreží Senegalu sa utopilo viac ako 140 migrantov, smerovali do Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Koronavírus sa počas lyžovanie zrejme nebude šíriť, riziko však predstavujú strediská aj vleky

Vlády by sa mali miesto zameriavania sa na konkrétne športy orientovať na obmedzenie kontaktu medzi ľuďmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *