piatok , 30 júla 2021
Home / SLOVENSKO / Kolíková podpísala návrhy na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcov zadržaných počas akcie Víchrica

Kolíková podpísala návrhy na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcov zadržaných počas akcie Víchrica

29.10.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) podpísala návrhy na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcom Jozefovi K. z Najvyššieho súdu SR (NS SR) a Otílii D. z Okresného súdu (OS) Bratislava I. Ide o sudcov zadržaných v rámci medializovanej akcie Víchrica.

Niektoré mená figurovali aj v akcii Búrka

„V prípade ostatných sudcov nateraz takýto postup nie je otázkou dňa, keďže ide o sudcov, ktorí majú buď prerušený výkon funkcie sudcu, respektíve majú pozastavený výkon funkcie ešte na základe predchádzajúcej akcie Búrka,“ uviedol v tlačovej správe hovorca Ministerstva spravodlivosti SR Peter Bubla.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Víchrica zadržali právnika Zoroslava K., bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu U., bývalého šéfa Okresného súd Bratislava III Davida L., sudkyne OS BA I Katarínu B. a Otíliu D., a sudcu NS SR Jozefa K. Dôvodom sú podľa medializovaných informácií podozrenia z korupčnej trestnej činnosti.

Šikuta Kolíkovej rozhodnutie odobril

Predseda NS SR Ján Šikuta považuje rozhodnutie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej vo veci konať za mimoriadne dôležité. Šikuta zároveň poukazuje na urgentnú potrebu dostať zo súdneho systému ľudí, u ktorých sa preukáže, že sa spreneverili etickým princípom, ako aj zásadným hodnotám sudcovskej morálky.

Na druhej strane pevne verí a dúfa, že aktuálna situácia neodradí hodnotovo pevných ľudí, aby do systému súdnictva vstúpili, a tým výraznou mierou prispeli k tak žiaducej očiste justície. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Viac k témam: akcia Víchrica, pozastavenie výkonu funkcie, sudcovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíková podpísala návrhy na dočasné pozastavenie výkonu funkcie sudcov zadržaných počas akcie Víchrica © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Obvinený Dömötör zostáva naďalej vo väzbe, v kauze stíhaných svedkov bol vyčlenený na samostatné konanie

Šéf Krajskej prokuratúry v Bratislave uviedol, že obvinený sa ku skutkom kladeným mu za vinu priznal aj v pozícii svedka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *