nedeľa , 29 novembra 2020
Home / SVET / Česi protestovali v Prahe proti koronavírusovým opatreniam, polícia riešila aj konflikty (video)

Česi protestovali v Prahe proti koronavírusovým opatreniam, polícia riešila aj konflikty (video)

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Český štátny sviatok, Deň vzniku samostatného Československého štátu, využili niektorí obyvatelia, ktorí nesúhlasia s obmedzeniami zameranými proti šíreniu koronavírusu, na protest v Prahe.

Množstvo ľudí podľa portálu tn.nova.cz prišlo na Námestie Republiky v centre českého hlavného mesta. Polícia námestie uzavrela, aby predišla porušeniu vládnych rozhodnutí o obmedzení zhromažďovania. Policajti riešili niekoľko konfliktov a najmenej jedného muža zadržali.

Viac o téme: Koronavírus

V rámci manifestácie rečníci kritizovali vládu, že opatreniami ničí normálnych ľudí, popísal situáciu reportér TN.cz, ktorý situáciu pozoroval na mieste.

Veľká časť ľudí, ktorí na manifestáciu prišli, dodržiavala bezpečnostné opatrenia, ale medzi protestujúcimi boli aj ľudia, ktorí napríklad nemali zakryté ústa a nos. Z Námestia Republiky sa niektorí protestujúci ľudia presúvali na neďaleké Staromestské námestie, kde sa popoludní má uskutočniť ďalšia akcia.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, česká polícia, Koronavírus, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Česi protestovali v Prahe proti koronavírusovým opatreniam, polícia riešila aj konflikty (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Daňové úľavy budú v Mexiku platiť aj pri južných hraniciach, informoval prezident Andrés Manuel López Obrador

Pre mexické mestá pozdĺž hraníc s USA v súčasnosti platí maximálna daň z príjmov vo výške 20 %, vo zvyšku krajiny však táto daň predstavuje až 30 %.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *