piatok , 27 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Desiatky odberových miest aj tri drive-in lokality, na celoplošné testovanie sa pripravuje aj Nitra

Desiatky odberových miest aj tri drive-in lokality, na celoplošné testovanie sa pripravuje aj Nitra

27.10.2020 (Webnoviny.sk) – V Nitre sa prihlásilo 680 ľudí, ktorí chcú pomáhať pri plošnom testovaní na COVID-19 ako administratívna podpora.

Viac o téme: Koronavírus

Radnica výzvu na prihlasovanie sa administratívnych pracovníkov vyhlásila v piatok, dnes ju ukončila. Nitra podľa primátora Marka Hattasa zriadi približne 60 odberových miest a tri drive-in lokality pre testovanie z auta.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Mestu sa podľa Hattasa aj vďaka spolupráci so športovými klubmi a s ľuďmi z kultúrnej sféry podarilo zabezpečiť zadarmo desiatky stanov. Samosprávy podľa neho pracujú naplno, aby do konca týždňa všetko fungovalo ako má.

Testovanie v rámci operácie Spoločná zodpovednosť sa uskutoční od 31. októbra do 1. novembra a druhé kolo by malo byť od 7. do 8. novembra. Na celom Slovensku má byť k dispozícii približne 5 000 odberových miest. Aj keď operáciu organizačne zabezpečujú Ozbrojené sily SR, priestorové podmienky, ale aj personálne zabezpečenie je predovšetkým na pleciach samospráv.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus, primátor Nitry
Zdroj: Webnoviny.sk – Desiatky odberových miest aj tri drive-in lokality, na celoplošné testovanie sa pripravuje aj Nitra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia varuje pred podvodníkmi, dajte si pozor na platby za falošné doručovacie služby

Najčastejšie sa podvodníci vydávajú za Slovenskú poštu alebo Fedex a ďalšie poplatky odôvodňujú zvýšenými nákladmi na doručenie, navýšením cla za tovar a podobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *