streda , 20 januára 2021
Home / EKONOMIKA / Limit zamestnancov na testovanie COVID-19 pre fabriky sa nezníži, ale môže sa týkať aj priemyselného parku

Limit zamestnancov na testovanie COVID-19 pre fabriky sa nezníži, ale môže sa týkať aj priemyselného parku

26.10.2020 (Webnoviny.sk) – Podnikateľský sektor volá po znížení limitu, štát to však odmieta. Limit 4 000 zamestnancov, ktorý musia spĺňať firmy na to, aby mohli pretestovať svojich zamestnancov vo vlastnej réžii, neznamená, že tento počet zamestnancov musí mať jedna konkrétna fabrika, môže ísť aj o celý priemyselný park.

V pondelok to vyhlásil minister obrany Jaroslav Naď. “Ak to dáme na nižšiu úroveň, stratili by sme kontrolu nad celým procesom testovania,” vysvetlil minister obrany.

Ako zároveň dodal, na testovanie zabezpečia zodpovednú osobu – profesionálneho vojaka a poskytnú antigénové testy. V budúcnosti by však možnosť testovania vo vlastnej réžii mohli získať aj menšie firmy.

“Ak pretestujeme celú krajinu dvakrát, následne uvažujeme o tom, že sa bude môcť priebežne testovať aj v menších firmách,” uviedol Naď.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, minister obrany SR, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Limit zamestnancov na testovanie COVID-19 pre fabriky sa nezníži, ale môže sa týkať aj priemyselného parku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Štát odporúča testovanie firmám s viac ako 250 zamestnancami, súčasťou manuálu sú aj tri prílohy

Ak by pritom chceli svojich pracovníkov testovať aj menšie spoločnosti, ministerstvo im odporúča, aby sa spojili s ďalšími podnikmi a dosiahli tak odporúčaný počet pracovníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *