nedeľa , 29 novembra 2020
Home / EKONOMIKA / Sociálna poisťovňa funguje v obmedzenom režime, COVID semafor prepol pobočky na červenú a oranžovú

Sociálna poisťovňa funguje v obmedzenom režime, COVID semafor prepol pobočky na červenú a oranžovú

26.10.2020 (Webnoviny.sk) – Všetky pobočky a vysunuté pracoviská Sociálnej poisťovne vzhľadom na pandemickú situáciu od pondelka 26. októbra fungujú v oranžovom alebo v červenom režime COVID semaforu. Osobný kontakt s verejnosťou je preto výrazne obmedzený a klientske centrá v pobočkách sú zatvorené.

Viac o téme: Koronavírus

Pokladnice nepreberajú hotovosť, klienti by preto mali využiť bezhotovostnú formu platby. Denne aktuálne informácie o fungovaní pobočiek si klienti nájdu na webovej stránke Sociálnej poisťovne v časti COVID semafor pre fungovanie pobočiek. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Sociálna poisťovňa odporúča, aby klienti využívali predovšetkým elektronický kontakt – zasielali elektronické formuláre najmä pri žiadostiach o ošetrovné, používali svoju e-schránku, prípadne kontaktovali pobočky poisťovne e-mailom alebo telefonicky.

“V nevyhnutných prípadoch môžu využiť zaslanie poštou alebo vhodenie zásielky do schránky umiestnenej pri vstupe do pobočky. Pre otázky a poradenstvo majú klienti k dispozícii aj Formulár pre otázky a Informačno-poradenské centrum Sociálnej poisťovne,” uvádza sa v tlačovej správe.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, semafory
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa funguje v obmedzenom režime, COVID semafor prepol pobočky na červenú a oranžovú © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Koncern Walt Disney ohlásil prepúšťanie, o prácu príde ďalších štyritisíc zamestnancov

Koncom septembra koncern uviedol, že zruší 28-tisíc pracovných miest, ale teraz informoval, že zrušených bude 32-tisíc pozícií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *