streda , 28 júla 2021
Home / SLOVENSKO / Špeciálny prokurátor Kováčik putoval do väzby, ale proti rozhodnutiu súdu podal sťažnosť

Špeciálny prokurátor Kováčik putoval do väzby, ale proti rozhodnutiu súdu podal sťažnosť

26.10.2020 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) rozhodol v prípade špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a policajného funkcionára Norberta Pakšiho o vzatí do väzby. Obaja sú obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a iných skutkov.

Dôvodom väzby je u obvineného Kováčika obava z možného ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, v prípade obvineného Pakšiho je to obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti.

„Súd neprijal peňažnú záruku ponúknutú manželkou obvineného a ani jeho písomný sľub. Súd súčasne rozhodol, že ani u jedného z obvinených nie je možné dosiahnuť účel väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjaková s tým, že obvinený podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR (NS SR).

Rozhodnutie o vzatí do väzby je u druhého obvineného právoplatné.

Viac k témam: súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Špeciálny prokurátor Kováčik putoval do väzby, ale proti rozhodnutiu súdu podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Muž zhodil svoju priateľku na zem a opakovane do nej kopal, hrozí mu niekoľkoročný trest

Mužovi hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *