sobota , 28 novembra 2020
Home / SVET / Španielsko vyhlásilo núdzový stav, zavádza aj zákaz vychádzania

Španielsko vyhlásilo núdzový stav, zavádza aj zákaz vychádzania

25.10.2020 (Webnoviny.sk) – Španielsko vyhlásilo už druhý celoštátny núdzový stav. Premiér Pedro Sánchez v televíznom prejave uviedol, že platiť začne od nedele večera. Vláda podľa jeho slov núdzový stav využíva na prijatie celoštátneho zákazu vychádzania od 23:00 do 6:00. Zákaz vychádzania nebude platiť na Kanárskych ostrovoch.

Lídri 19. španielskych regiónov budú mať právomoc zakázať vychádzanie v odlišných hodinách, ak pôjde o prísnejšie zákazy.

Viac o téme: Koronavírus

Budú môcť uzavrieť regionálne hranice a obmedziť zhromaždenia na maximálne 6 ľudí, ktorí nežijú v jednej domácnosti. “Realitou je to, že Európa a Španielsko sú ponorené do druhej vlny pandémie,” povedal Sánchez po zasadaní vlády.

Premiér dodal, že tento týždeň požiada parlament, aby platnosť núdzového stavu predĺžil do mája. Núdzový stav poskytuje celoštátnej vláde mimoriadne právomoci, vrátane možnosti dočasne obmedziť základné práva garantované španielskou ústavou, ako je právo voľného pohybu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsko vyhlásilo núdzový stav, zavádza aj zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Europarlament vyzýva k udržateľnosti podporou opätovného používania a opráv výrobkov

Europoslanci sa v nelegislatívnom uznesení vyslovili aj za väčšiu pomoc trhom s použitým tovarom a za opatrenia proti postupom skracujúcim životnosť výrobkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *