piatok , 27 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Opitý vodič nabúral do policajného auta, zastavili ho až donucovacie prostriedky (foto)

Opitý vodič nabúral do policajného auta, zastavili ho až donucovacie prostriedky (foto)

24.10.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti práve riešili dopravný priestupok, keď do ich auta nabúral opitý šofér. Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, nehoda sa stala v piatok na Štefánikovej ulici v Bratislave.

Jeden z policajtov Pohotovostnej motorizovanej jednotky spolu s vodičom stál pred služobným vozidlom so zapnutými majákmi a rozsvieteným nápisom STOP! Vtedy vodič vozidla zn. Volkswagen Caddy narazil do ľavej zadnej časti policajného auta a chcel z miesta nehody ujsť. Na výzvy policajtov, aby vypol motor, nereagoval a s vozidlom cúval, pričom javil známky požitia alkoholu.

Keďže vodič na opakované výzvy nereagoval, policajti voči nemu použili donucovacie prostriedky. Dychovou skúškou na alkohol mu namerali 2,17 promile a pri opakovanej skúške dokonca 2,35 promile alkoholu v dychu. Policajti 43-ročnému Bratislavčanovi zadržali vodičský preukaz a pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky ho zadržali a eskortovali na policajné oddelenie. Jeden z policajtov, ktorý má predbežne ľahké zranenia, bol záchranármi prevezený na ošetrenie, iné osoby sa nezranili.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý vodič nabúral do policajného auta, zastavili ho až donucovacie prostriedky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia varuje pred podvodníkmi, dajte si pozor na platby za falošné doručovacie služby

Najčastejšie sa podvodníci vydávajú za Slovenskú poštu alebo Fedex a ďalšie poplatky odôvodňujú zvýšenými nákladmi na doručenie, navýšením cla za tovar a podobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *