pondelok , 23 novembra 2020
Home / SVET / Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave

Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Vysokopostavený palestínsky predstaviteľ Sáib Irikát, ktorého postihlo ochorenie COVID-19, bol v pondelok v kritickom stave a bol na umelej pľúcnej ventilácii. Informovala o tom izraelská nemocnica Hadassa, v ktorej ho liečia.

Nemocnica označila Irikátov stav za mimoriadne ťažký vzhľadom na jeho doterajšie zdravotné problémy vrátane transplantácie pľúc, ktorú podstúpil pred tromi rokmi v USA.

Slabý imunitný systém

Nemocnica konštatovala, že Irikát má slabý imunitný systém a okrem ochorenia COVID-19 ho postihla aj bakteriálna infekcia.

Dodala, že Irikátovi (65) sa podávajú sedatíva a jej najskúsenejší lekári konzultujú so zahraničnými odborníkmi, ako najlepšie riešiť takýto komplikovaný prípad.

Poradca Arafata aj Abbása

Irikát je za posledných 30 rokoch jedným z najznámejších palestínskych predstaviteľov. Bol hlavným palestínskym vyjednávačom na mierových rokovaniach s Izraelom.

Okrem toho bol poradcom zosnulého palestínskeho prezidenta Jásira Arafata a terajšieho palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása. Saíba Irikáta do izraelskej nemocnice Hadassa previezli v nedeľu na žiadosť palestínskej samosprávy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavný palestínsky vyjednávač Sáib Irikát je po ochorení na COVID-19 v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Španielsko vyžaduje od všetkých cestujúcich negatívne testy, antigénový však neuznávajú

Karanténa po vstupe do krajiny však potrebná nie je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *