pondelok , 30 novembra 2020
Home / SLOVENSKO / Desiatky tisíc Slovákov sa dali nachytať na pochybnú súťaž o auto a zdieľali podozrivú stránku

Desiatky tisíc Slovákov sa dali nachytať na pochybnú súťaž o auto a zdieľali podozrivú stránku

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Viac než 30-tisíc Slovákov zdieľa na sociálnej sieti pochybnú súťaž o osobný automobil Škoda Octavia. Upozornila na to stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Tú vyhlásila stránka „Happy GO“.

Víťazom nového auta sa má stať osoba, ktorá „lajkne“ stránku, vyzdieľa jej status a označí osoby, ktoré by v prípade výhry v novom aute povozila.

Polícia upozorňuje, že uvedená stránka nemá okrem príspevku o súťaži žiaden predchádzajúci príspevok. Prevádzkovateľom sociálnej siete je zároveň zakázané podmieňovať výhru v súťaži zdieľaním príspevku.

Stránka navyše nemá zverejnené žiadne podrobnejšie údaje, ako sú napríklad kontaktné údaje, webová adresa či sídlo spoločnosti. Zverejnený nie je ani štatút súťaže či jej pravidlá.

Súťaž preto orgány činné v trestnom konaní označili za podozrivú.

Viac k témam: hoax
Zdroj: Webnoviny.sk – Desiatky tisíc Slovákov sa dali nachytať na pochybnú súťaž o auto a zdieľali podozrivú stránku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Po preukázaní sa negatívnym PCR testom nemusia ľudia prichádzajúci z krajín EÚ na Slovensko absolvovať karanténu

Cestujúci, ktorí prichádzajú na Slovensko z krajín EÚ, Lichtenštajnska, Spojeného kráľovstva či Švajčiarska a preukážu sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu, nemusia byť v domácej izolácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *