pondelok , 26 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Demonštranti zranili počas protivládnych protestov štyroch policajtov

Demonštranti zranili počas protivládnych protestov štyroch policajtov

18.10.2020 (Webnoviny.sk) – Na proteste proti vládnym opatreniam súvisiacom s pandémiou boli v sobotu 17. októbra v Bratislave demonštrantmi zranení štyria príslušníci Policajného zboru (PZ) SR. Informovala o tom Polícia SR Bratislavského kraja vo svojom profile na sociálnej sieti.

V súvislosti s diskutovaným zásahom príslušníkov PZ proti demonštrantom tak polícia spresnila priebeh zásahu.

Viac o téme: Koronavírus

Ako uvidela, stretnutie monitorovali, priebežne vyhodnocovali a na základe získaných informácií následne Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave vyčlenilo na zásah policajtov z radov poriadkovej, kriminálnej a dopravnej polície.

Zatknutia a vyšetrovanie

Polícia tiež spresnila, že na osobnej slobode z dôvodu hádzania dlažobných kociek na príslušníkov PZ boli obmedzené tri osoby, z toho dve osoby boli cudzí štátni príslušníci.

Pre podozrenie z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena. Bratislavská polícia zároveň v súvislosti s demonštráciou začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného počas núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR.

Obvinenie voči konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo, vo vyšetrovaní sa naďalej pokračuje.

Vyhodnocovanie záznamov

Audiovizuálne záznamy vyhotovené počas zhromaždenia momentálne polícia vyhodnocuje za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Po ich analýze bude stotožňovať trestne zodpovedné osoby.

V súvislosti so stotožnením osôb boli zverejnené niektoré zo záznamov aj prostredníctvom sociálnej siete. Viac informácií polícia poskytne, keď to situácia umožní.

Viac k témam: demonštrácie, Koronavírus, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Demonštranti zranili počas protivládnych protestov štyroch policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sulík je najdôveryhodnejším ministrom súčasnej vlády, Matovič je v rebríčku až na 13. mieste

V prvej trojke dôveryhodnosti sú okrem Richarda Sulíka aj Ján Budaj a Mária Kolíková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *