piatok , 30 októbra 2020
Home / SVET / Českí seniori chcú nákupné hodiny ako máme na Slovensku, minister zdravotníctva je zásadne proti

Českí seniori chcú nákupné hodiny ako máme na Slovensku, minister zdravotníctva je zásadne proti

17.10.2020 (Webnoviny.sk) – Českí dôchodcovia chcú v čase šíriacej sa pandémie koronavírusu vyhradené časy na nakupovanie v obchodoch podobne, ako to zaviedli na Slovensku. Minister zdravotníctva Roman Prymula však nesúhlasí s odôvodnením, že takýto krok sa predtým neosvedčil.

Niektorí dôchodcovia by údajne akceptovali aj možnosť, keby boli pre nich vyhradené nákupné hodiny iba počas niektorého dňa v týždni. “Skrátka nie každý deň, iba nech nám dajú možnosť nakúpiť si napríklad vo štvrtok na celý týždeň,” povedal pre web TV Nova nemenovaný český senior.

“Zatiaľ sa k tomu nechystáme,” podotkol Prymula. Dodal, že prijatie takého opatrenia by bolo pomerne zložité. Počas prvej vlny pandémie sa mnohí dôchodcovia sťažovali, že na nich častokrát nezvýšili zľavnené produkty, a viacerí tak chodievali do obchodov aj mimo vyčlenených hodín.

“Toto opatrenie je pomerne komplikované a jeho prínos nie je až taký veľký. Niektorí seniori nakupovali aj mimo vyhradených hodín a zatiaľ sme sa nebavili o tom, že by sme uvedené opatrenie znovu zaviedli,” skonštatoval Prymula.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, nakupovanie, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Českí seniori chcú nákupné hodiny ako máme na Slovensku, minister zdravotníctva je zásadne proti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Česi majú po odvolaní Prymulu nového ministra zdravotníctva, Zeman vymenoval Blatného

Prymula skončil po tom, ako ho novinári nachytali vychádzať zo zatvorenej reštaurácie a bez rúška.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *