utorok , 20 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Sobota bude zamračená s dažďom a prehánkami, pre vysokú hladinu riek stále platia výstrahy

Sobota bude zamračená s dažďom a prehánkami, pre vysokú hladinu riek stále platia výstrahy

17.10.2020 (Webnoviny.sk) – Na Slovensku bude v sobotu prevažne zamračené a na mnohých miestach dážď alebo prehánky, od nadmorskej výšky 1 100 metrov môže snežiť. Popoludní na západe zrážky ustanú. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.

SHMÚ varuje pred vysokou hladinou vodných tokov, tretí stupeň výstrahy vydal pre okresy Malacky, Senica, Skalica a Nové Zámky – sever do odvolania. Druhý stupeň hydrologickej výstrahy ústav vydal pre juh Nových Zámkov, Turčianske Teplice a Košice – okolie do odvolania. Meteorologická výstraha pred trvalým dažďom platí pre celé východné Slovensko do soboty do 20:00.

Najvyššia denná teplota vystúpi na 7 až 11 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši bude miestami okolo 5 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo -1 stupeň. Fúkať bude slabý, na západnom Slovensku severozápadný vietor rýchlosťou 3 až 8 metrov za sekundu (10 až 30 km/h). Predpokladané množstvo zrážok je do 5 milimetrov, na severe a východe ojedinele okolo 10 milimetrov.

Viac k témam: dážď, počasie, výstrahy, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Sobota bude zamračená s dažďom a prehánkami, pre vysokú hladinu riek stále platia výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Terno rastie aj vo veľkoobchode, už má prvých 100 zákazníkov

Spoločnosť Terno real estate otvorila novú divíziu veľkoobchodu. Ide o významný míľnik, vďaka ktorému vyhovie dopytu slovenských firiem po dovoze tovarov priamo na ich prevádzky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *