Home / POLITIKA / Kováčiková podala podnet na ústavný súd, ide o vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku

Kováčiková podala podnet na ústavný súd, ide o vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku

6.10.2020 (Webnoviny.sk) – Prvá námestníčka generálneho prokurátora Slovenskej republiky Viera Kováčiková podala na Ústavný súd SR návrh na začatie konania o súlade vyhlásenia núdzového stavu s Ústavou SR.

Na ten istý súd podala zároveň aj návrh na začatie konania vo veci nariadení vlády na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny koronavírusu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

„Uvedomujúc si vážnosť situácie, navrhla alternatívne zrušenie uvedeného uznesenia alebo jeho doplnenie v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky,“ dodala Tökölyová.

Núdzový stav schválila vláda 30. septembra a platiť začal od 1. októbra. Podľa článku 129 Ústavy SR ústavný súd rozhoduje o tom, či rozhodnutie o vyhlásení výnimočného stavu alebo núdzového stavu a na toto rozhodnutie nadväzujúce ďalšie rozhodnutia boli vydané v súlade s ústavou alebo s ústavným zákonom.

Viac k témam: núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Kováčiková podala podnet na ústavný súd, ide o vyhlásenie núdzového stavu na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nastavenie odchodu z biznisu je majstrovská zručnosť, väčšina majiteľov ju nevie využiť

Tohtoročné leto patrilo nielen dovolenkám, ale aj krachom firiem. Podľa údajov spoločnosti FinStat v auguste bolo v konkurznom konaní 71 firiem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *