streda , 21 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Čaputová chce využiť október – mesiac úcty k starším, aby sa venovala starostlivosti o seniorov

Čaputová chce využiť október – mesiac úcty k starším, aby sa venovala starostlivosti o seniorov

2.10.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová využije október – mesiac úcty k starším na to, aby sa mohla ešte intenzívnejšie venovať dlhodobej starostlivosti o seniorov. Svoj záujem tak upriami aj na to, ako pokračuje príprava tejto stratégie. Hlava štátu o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako ďalej Čaputová priblížila, do prezidentského úradu vstupovala s tým, že starostlivosť o seniorov a dôstojná staroba sú jednou z jej priorít. Podľa prezidentky si seniori zaslúžia pozornosť, dôstojnosť a príležitosti na sebarealizáciu.

„Viem, že v týchto ťažkých mesiacoch sa možno cítite zneistení a osamotení. Verím však, že o niekoľko týždňov, či mesiacov sa budeme všetci cítiť opäť bezpečne a naše sociálne kontakty sa znova obnovia. Už teraz sa teším na stretnutia s vami,“ dodala prezidentka.

Viac k témam: dôchodcovia, prezident Slovenskej republiky, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová chce využiť október – mesiac úcty k starším, aby sa venovala starostlivosti o seniorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V pléne Európskeho parlamentu sa preberala aj tragická smrť Jozefa Chovanca na belgickom letisku

Dnešná rozprava na pôde Európskeho parlamentu dokazuje, že o život prišiel za dosiaľ nevyšetrených okolností Slovák, ale zároveň aj občan Európskej únie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *