pondelok , 26 októbra 2020
Home / SLOVENSKO / Kollár požiadal Pellegriniho, aby z postu podpredsedu parlamentu odstúpil neskôr

Kollár požiadal Pellegriniho, aby z postu podpredsedu parlamentu odstúpil neskôr

30.9.2020 (Webnoviny.sk) – Predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) v stredu požiadal lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho, aby pre riadne zabezpečenie chodu NR SR odstúpil z funkcie podpredsedu parlamentu až pred jeho najbližšou schôdzou. V tlačovej správe o tom informovala Michaela Jurcová z Kancelárie NR SR.

Kollár uviedol, že registruje rozhodnutie Pellegriniho abdikovať na post podpredsedu NR SR k 30. septembru 2020. „V tomto náročnom čase pandémie koronavírusu je však mojou snahou i zodpovednosťou, aby parlament plnil všetky svoje zákonné i protokolárne povinnosti a jeho najvyšší predstavitelia boli plne zastupiteľní,“ skonštatoval Kollár.

Preto Pellegriniho požiadal, aby vo funkcii predsedu zotrval až do dňa pred začatím najbližšej schôdze NR SR, kedy by mal byť zvolený jeho nástupca.

Pellegrini predsedovi parlamentu oznámil, že jeho návrh akceptuje a bude až do 19. októbra plniť všetky povinnosť podpredsedu NR SR.

Viac k témam: Národná rada SR, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár požiadal Pellegriniho, aby z postu podpredsedu parlamentu odstúpil neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Sulík je najdôveryhodnejším ministrom súčasnej vlády, Matovič je v rebríčku až na 13. mieste

V prvej trojke dôveryhodnosti sú okrem Richarda Sulíka aj Ján Budaj a Mária Kolíková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *