utorok , 20 októbra 2020
Home / SVET / Orbán nezniesol kritiku svojej vlády, eurokomisárku Jourovú vyzval na rezignáciu

Orbán nezniesol kritiku svojej vlády, eurokomisárku Jourovú vyzval na rezignáciu

29.9.2020 (Webnoviny.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval na rezignáciu podpredsedníčky Európskej komisie (EK) pre hodnoty a transparentnosť Věry Jourovej po tom, čo skritizovala jeho vládu. V liste predsedníčke EK Ursule von der Leyenovej zároveň oznámil, že pozastavuje politické kontakty s Jourovou.

Orbán reagoval na rozhovor Jourovej s nemeckým spravodajským magazínom Der Spiegel z minulého týždňa. “Pán Orbán rád hovorí, že buduje neliberálnu demokraciu. Povedala by som, že buduje chorú demokraciu,” vyjadrila sa vtedy eurokomisárka.

Predseda maďarskej vlády v liste uviedol, že vyjadrenia Jourovej boli “v rozpore s úlohou Komisie ako neutrálnej a objektívnej inštitúcie”, čo vyplýva z Lisabonskej zmluvy. Tiež podľa neho boli “do očí bijúcim porušením zásad lojálnej spolupráce”, ktoré bráni “akémukoľvek budúcemu dialógu” medzi Maďarskom a Jourovou. Preto kým Jourová neskončí vo funkcii, maďarská vláda zastavuje všetky bilaterálne politické kontakty s ňou.

Najnovší spor Orbána s Bruselom prichádza iba dva dni pred summitom lídrov Európskej únie.

Viac k témam: kritika vlády
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbán nezniesol kritiku svojej vlády, eurokomisárku Jourovú vyzval na rezignáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovinsko zavádza zákaz nočného vychádzania, obmedzený bude aj pohyb medzi regiónmi

Slovinská vláda tak reaguje na výrazný nárast nových prípadov ochorenia COVID-19.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *